
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.05 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 4 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 9.1 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 9.1 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | 3-State |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52733
Ext.Price$0.52733
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52733 | $0.52733 |
| 10 | $0.42893 | $4.28930 |
| 25 | $0.39518 | $9.87950 |
| 50 | $0.36408 | $18.20400 |
| 100 | $0.33543 | $33.54300 |
| 300 | $0.32024 | $96.07200 |
| 500 | $0.30574 | $152.87000 |
| 1000 | $0.29090 | $290.90000 |
